No products in the cart.
Tronic Multi Socket Adaptor With USB
Sh 39,825
Enjoy the convenience of a 3-way Multi Socket Adaptor. This adaptor allows you to connect up to three electronics at once, so you can save time and energy. Perfect for home, work, or travel use. Addit…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
Enjoy the convenience of a 3-way Multi Socket Adaptor. This adaptor allows you to connect up to three electronics at once, so you can save time and energy. Perfect for home, work, or travel use. Additional Information Colour White Amperage 10A Voltage AC 220-240 50Hz Installation Plug-In and Use Power 2000W Max. Warranty 1 Year USB Charger Input AC 220-240V~, Max 0.3A USB Charger Output 5V-2.4A(Max) Additional Features Application All Domestic and Commercial use
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | EC 7232-UB |
| Product Type | Extension |
| Voltage | 220-240V |
| Current | 10A |
| Power Consumption | 2000W |
| Colour | White |
| Certification | Ul |
| Applications | Commercial Buildings |
Be the first to review “Tronic Multi Socket Adaptor With USB”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!


















Reviews
There are no reviews yet.