No products in the cart.
Tronic Waterproof 13Amps Single Socket
Sh 25,488
The best protection from the elements, including dust, water, humidity, and more, is provided by the Tronic single socket. Specifications: Colour: Grey Amps: 13A Voltage: AC 220 – 240V Dimensions: Hei…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
The best protection from the elements, including dust, water, humidity, and more, is provided by the Tronic single socket. Specifications: Colour: Grey Amps: 13A Voltage: AC 220 – 240V Dimensions: Height 90mm x Width 90mm Material: PVC IP Rating: IP65 Warranty: 1 Year
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | TR 4113-WP |
| Product Type | TR Range |
| Voltage | 240V |
| Current | 13A |
| Power Consumption | 65 W |
| IP Rating | Ip65 |
| Colour | Grey |
| Detection Range | 90M |
Be the first to review “Tronic Waterproof 13Amps Single Socket”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.