HomeShopAfricabAfricab KXP-2204E Swimming Pool Pump
Africab KXP-2204E Swimming Pool Pump
SKU:KXP-2204E
Brand:Africab
In Stock
Sh 1,728,405
The Africab KXP-2204E swimming pool pump features a powerful 2.2 kW 3 HP motor at 220V 50Hz designed to deliver strong water circulation filtration and reliable continuous operation for large swimming…
Wishlist
Add to Compare
Categories:Africab Water PumpTag:Africab Brand: Africab
AFRICAB
AFRICAB
Share:
Report Abuse
  • Description
  • Shipping
  • Specifications
  • Reviews (0)
  • Questions & Answers
  • Vendor Info
  • More Products
  • Product Enquiry
The Africab KXP-2204E swimming pool pump features a powerful 2.2 kW 3 HP motor at 220V 50Hz designed to deliver strong water circulation filtration and reliable continuous operation for large swimming pools
Maker
Model
KXP-2204E
Power (kW)
2.2 kW
Power (HP)
3 HP
Voltage
220V
Frequency
50Hz
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Africab KXP-2204E Swimming Pool Pump” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Loading...
Vendor Information
  • Store Name: AFRICAB
  • Vendor: AFRICAB
  • No ratings found yet!
  • Add to Compare
    Wishlist
    Africab Wall Lamp Black Ring Warm Light
    AfricabWall Lamp
    Sh 196,257
    Add to cart
    Africab Cable Ties 4.8x250mm Black Tanzania
    AfricabCable Ties
    Add to cart
    Africab PVC electrical tape 0.15mm*19mm*10Y White
    AfricabInsulation Tape
    Africab Liper 50W LED Flood Light White Tanzania
    AfricabFlood Light
    Plastic Exhaust Fan 8" square Africab
    AfricabFan
    Africab RSUK CAT-6 CCA Outdoor Cable 305m
    AfricabNetworking Cables
Product Enquiry
Please Login to make enquiry about this product
Login
Related products
    Africab DA Series Grey 1 Gang 2 Way Switch DA2212 GY
    AfricabSwitch Da Series
    Africab 1 Gang 2 Way Switch DA2212 Black
    AfricabSwitch Da Series