No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Wall Tiles |
| Dimensions | 100 mm x 200 mm |
| Thickness | 6.0 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy / Shiny |
| Colour | Green |
| SQM per Box | 1.02 |
| Tiles per Box | 50 |
| Application | Indoor Wall |
| PEI Rating | 3 Medium |
| Tile Style | Pattern Look |
| Tile Size | Small |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Wall Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superior |
| Recommended Grout Colour | White |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 1 |
Be the first to review “CTM Bevelled Aqua Green Ceramic Wall Tile – 100 x 200mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!




























Reviews
There are no reviews yet.