No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 600 mm x 600 mm |
| Thickness | 8.2 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Glossy / Shiny |
| Colour | White |
| SQM per Box | 1.442 |
| Tiles per Box | 4 |
| Application | Indoor Floor & Wall |
| PEI Rating | 4 Medium |
| Tile Style | Polished Porcelain |
| Tile Size | Large |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms, Outside Areas, Offices |
| Recommended Adhesive | Superbond |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 1 |
Be the first to review “CTM Super White Nano Shiny Polished Porcelain Floor Tile – 600 x 600mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!





























Reviews
There are no reviews yet.