No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Wall Tiles |
| Dimensions | 300 mm x 600 mm |
| Thickness | 7.0 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matt |
| Colour | Brown |
| SQM per Box | 1.442 |
| Tiles per Box | 8 |
| Application | Indoor & Outdoor Wall |
| PEI Rating | 1 |
| Tile Style | Stone Look |
| Tile Size | Plank |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Wall Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superior |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 3 – 5 mm |
| Tile Faces | 0 |
Be the first to review “CTM Terra Cotto Matt Ceramic Wall Tile – 300 x 600mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!



























Reviews
There are no reviews yet.