HomeShopPowerEVI PowerEVI Power EVI-SM3600-24
EVI Power EVI-SM3600-24
SKU:EVI-SM3600-24
Brand:EVI Power
In Stock
Sh 1,593,000
3600VA/3600W Smart Hybrid Solar Inverter, parallel upto 6 units , Battery Voltage 24Vdc, 120A AC and Solar Charging, Inbuilt 18A MPPT Solar Charger, MPPT Range 120VDC~ 450VDC, wall mounted, Inbuilt B…
Wishlist
Add to Compare
Category:EVI PowerTag:EVI Power Brand: EVI Power
NTX
NTX
Share:
Report Abuse
  • Description
  • Shipping
  • Specifications
  • Reviews (0)
  • Questions & Answers
  • Vendor Info
  • More Products
  • Product Enquiry
3600VA/3600W Smart Hybrid Solar Inverter, parallel upto 6 units , Battery Voltage 24Vdc, 120A AC and Solar Charging, Inbuilt 18A MPPT Solar Charger, MPPT Range 120VDC~ 450VDC, wall mounted, Inbuilt BMS, Including WiFi Module for Solarman, TUV Certificed, IP20 Rated, 2 Year Warranty
Maker
EVI Power
Model
EVI-SM3600-24
Power Rating
3600W
Voltage
3600V
Warranty
2 Year Warranty
Category
Solarman Series Hybrid Inverter (Supports Solarman monitoring App)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EVI Power EVI-SM3600-24” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Loading...
Vendor Information
  • Store Name: NTX
  • Vendor: NTX
  • No ratings found yet!
  • Add to Compare
    Wishlist
    Placeholder
    Huawei
    Huawei 1 year Advanced Threat Protection Bundle (IPS,AV,URL,OBC,TIS) (Applies to USG6000F-S12)
    Sh 796,500
    Add to cart
    TP-Link Tapo Tapo C200
    Security
    TP-Link Tapo Tapo C200
    Add to cart
    Placeholder
    Networking
    Ubiquiti For U7-Pro, U6-LR, U6-Enterprise
    EVI Cabling CAT6 U/FTP 305m - 4P CU 23AWG (0.565mm) Black, PE Outdoor cable
    EVI Cabling
    GoodWe
    ADATA
    ADATA A-Data 512GB 2.5″ SATA III SSD, NAND 7mm