No products in the cart.
Tronic 4 Way Extension Cord with Neon EC 4954
Sh 23,895
With the use of this extension cord, you can plug several low wattage devices and provide power. You don’t even need to unplug all of them after using, you may just turn off the main power switch or u…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
With the use of this extension cord, you can plug several low wattage devices and provide power. You don’t even need to unplug all of them after using, you may just turn off the main power switch or unplug the extension and all of the power source will be cut. There’s a neon indicator on each of the sockets to show which has been turned on or off. Additional Information Colour White Amp 13A Voltage AC 220-240V Material PVC Warranty 1 year Application Home or Office
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | EC 4954 |
| Product Type | Extension |
| Voltage | 220-240V |
| Current | 13A |
| Power Consumption | 4 W |
| Colour | White |
| Certification | Ce |
| Applications | Commercial Buildings |
Be the first to review “Tronic 4 Way Extension Cord with Neon EC 4954”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!















Reviews
There are no reviews yet.