No products in the cart.
Tronic Changeover Selector Switch 63A
Sh 245,322
A change over switch is a simple way to ensure that the lights and other crucial systems remain operational during an emergency power outage, allowing you to continue operating your business with only…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
A change over switch is a simple way to ensure that the lights and other crucial systems remain operational during an emergency power outage, allowing you to continue operating your business with only a minimal loss in productivity. Specifications: Colour: Grey Amps: 63A Voltage: AC 415V IP Rating: IP65 Warranty: 1 Year
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | CO 4063-IS |
| Product Type | Changeover Switch |
| Voltage | 415V |
| Current | 63A |
| Power Consumption | 65 W |
| IP Rating | Ip65 |
| Colour | Grey |
Be the first to review “Tronic Changeover Selector Switch 63A”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.