No products in the cart.
Tronic Creative Interior Wall Lamp 2XE27
Sh 70,092
Elevate your space with this Modern Glass Wall Sconce. Featuring a sleek design and a stylish glass lampshade, it adds a touch of sophistication to any room—be it your bedside, dining room, living roo…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
Elevate your space with this Modern Glass Wall Sconce. Featuring a sleek design and a stylish glass lampshade, it adds a touch of sophistication to any room—be it your bedside, dining room, living room, kitchen, or study. This versatile fixture combines modern elegance with functionality, creating a warm and inviting ambiance. Color Black + White Lamp Type 2XE27 2 x E27 Max Watt 40W (Bulb Not Included) 40W (Bulb Not Included) Voltage AC 220-240V 50Hz Installation Semi-Assembled Material Iron + Glass Iron + Glass Ambient Temp -40 °C – +60°C Additional Features IP20 IP20 Application Living room, Bedroom and Hotel
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | PL 1118-02 |
| Product Type | Wall Bracket |
| Voltage | 220-240V |
| Current | 27 Ma |
| Power Consumption | 40W |
| IP Rating | Ip20 |
| Operating Temperature | -40 °C – +60°C |
| Colour | Black |
| Certification | Ce |
| Detection Range | 27 M |
| Applications | Public Institutions |
Be the first to review “Tronic Creative Interior Wall Lamp 2XE27”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.