No products in the cart.
Tronic Isolator 4-Pole 16Amps
Sh 50,976
An isolator is a manually operated mechanical switch that isolates the substation’s problematic area. In order to prevent the occurrence of serious flaws, it is used to divide a damaged section that n…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
An isolator is a manually operated mechanical switch that isolates the substation’s problematic area. In order to prevent the occurrence of serious flaws, it is used to divide a damaged section that needs to be repaired from a healthy piece. Specifications: Amps: 16Amps Voltage: AC 220 – 240V IP Rating: IP65 Warranty: 1 Year
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | IS 4016 |
| Product Type | Isolator |
| Voltage | 240V |
| Current | 16A |
| Power Consumption | 65 W |
| IP Rating | Ip65 |
| Certification | Ce |
Be the first to review “Tronic Isolator 4-Pole 16Amps”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.