No products in the cart.
Tronic Milky Glass Indoor Wall Lamp 1XE27
Sh 36,639
Add a touch of modern elegance to your home with our Modern Wall Lamp. Featuring a sleek, contemporary design and an elegant glass shade, this lamp delivers a soft and warm glow that creates a cozy an…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
Add a touch of modern elegance to your home with our Modern Wall Lamp. Featuring a sleek, contemporary design and an elegant glass shade, this lamp delivers a soft and warm glow that creates a cozy and inviting atmosphere. Perfect for any room, it combines both functionality and style, making it a versatile addition to your home decor. Colour White + Black Lamp Type 1 x E27 1 x E27 Max Watt 40W (Bulb Not Included) 40W (Bulb Not Included) Voltage AC 220-240V 50Hz Installation Semi-Assembled Material Iron + Glass Iron + Glass Ambient Temp -40 °C – +60°C Additional Features IP21 IP21 Application Living room, Bedroom and Hotel
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | PL 1116-01 |
| Product Type | Wall Bracket |
| Voltage | 220-240V |
| Current | 27 A |
| Power Consumption | 40W |
| IP Rating | Ip21 |
| Operating Temperature | -40 °C – +60°C |
| Colour | White |
| Certification | Ce |
| Detection Range | 27 M |
| Applications | Public Institutions |
Be the first to review “Tronic Milky Glass Indoor Wall Lamp 1XE27”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.