No products in the cart.


Tronic Outdoor Metal Halide Bulkhead 70 Watts Fitting
Sh 160,893
This metal halide bulkhead design of the die-casting aluminum framework with a wide variety of radiators provides outstanding corrosion resistance and heat dissipation ability. You don’t have to be co…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
This metal halide bulkhead design of the die-casting aluminum framework with a wide variety of radiators provides outstanding corrosion resistance and heat dissipation ability. You don’t have to be concerned about water leaks or rust problems. Specifications: Colour: Grey Base Type: E27 Watts: 70Watts Voltage: AC 220 – 240V Dimensions: Height 665mm x Width 425mm Material: Aluminium Diecast with PC Cover IP Rating: IP65 Additional Features: High purity anodized aluminium reflector Warranty: 1Â Year
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | SL 2060 |
| Product Type | Metal Halide Fitting |
| Category | Accessories |
| Protocol | Cast |
| Voltage | 240V |
| Current | 65 A |
| Power Consumption | 70 W |
| IP Rating | Ip65 |
| Colour | Grey |
| Certification | Ul |
| Detection Range | 665M |
Be the first to review “Tronic Outdoor Metal Halide Bulkhead 70 Watts Fitting” Cancel reply
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!













Reviews
There are no reviews yet.