No products in the cart.
Tronic Switch Disconnector 32A
Sh 238,950
A disconnector, isolator switch, or disconnector switch is used to de-energize the current for maintenance and service. A disconnector is used in electrical engineering to open the circuit found in th…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
A disconnector, isolator switch, or disconnector switch is used to de-energize the current for maintenance and service. A disconnector is used in electrical engineering to open the circuit found in the electrical distribution. They are employed in industrial settings. Disconnectors can be operated manually or by a motor. Specifications: Colour: Grey Amps: 32A Voltage: AC 415V Dimensions: Height 115mm x Width 177mm Material: PVC IP Rating: IP65 Additional Features: Rated Insulated Voltage:1000w                                           Mechanical Endurance: 15000 operations Warranty: 1 Year
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | SD 3032 |
| Product Type | Disconnector Switch |
| Voltage | 415V |
| Current | 32A |
| Power Consumption | 1000W |
| IP Rating | Ip65 |
| Colour | Grey |
| Certification | Ce |
| Detection Range | 115M |
| Applications | Industrial |
Be the first to review “Tronic Switch Disconnector 32A”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.