No products in the cart.
Tronic Universal Travel Adaptor
Sh 36,639
This universal travel adaptor provides a sleek and compact design suitable for travelling. It comes with two inbuilt USB sockets (combined 2.1A) that make it convenient to charge your devices across t…
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
This universal travel adaptor provides a sleek and compact design suitable for travelling. It comes with two inbuilt USB sockets (combined 2.1A) that make it convenient to charge your devices across the world. This Adaptor can be used worldwide to accommodate USA, EU, UK and AUS sockets. Additional Information Colour Black Amperage & Wattage 6A & 1500W (250V) / 660W (110V) Voltage AC 110-250V Item Dimensions H 55mm x W 60mm Material PVC Installation Plug-in and Use Warranty 1 Year Application Ideal Travel Companion
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | UA 02UB |
| Product Type | Travel Adaptor |
| Voltage | 250V |
| Current | 2.1A |
| Power Consumption | 1500W |
| Colour | Black |
| Certification | Ce |
| Detection Range | 55M |
Be the first to review “Tronic Universal Travel Adaptor”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!


















Reviews
There are no reviews yet.