No products in the cart.
Tronic Universal Travel Adaptor
Sh 50,976
This universal travel adaptor provides a sleek and compact design suitable for travelling. It comes with an inbuilt 2.1Amps USB socket that makes it convenient to charge your devices across the world….
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
This universal travel adaptor provides a sleek and compact design suitable for travelling. It comes with an inbuilt 2.1Amps USB socket that makes it convenient to charge your devices across the world. This Adaptor can be used worldwide as it can accommodate USA, EU, UK and Australia sockets. A must-have for frequent travellers Additional Information Colour Black and White Amperage & Wattage 6A & 1500W (250V) / 660W (110V) Voltage AC 220-250 Item Dimensions H 55mm x W 55mm Material PVC Installation Plug-in and Use Warranty 1 Year Application Ideal Travel Companion
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | UA 01UB |
| Product Type | Travel Adaptor |
| Voltage | 250V |
| Current | 2.1A |
| Power Consumption | 1500W |
| Colour | Black |
| Certification | Ce |
| Detection Range | 55M |
Be the first to review “Tronic Universal Travel Adaptor”
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!



















Reviews
There are no reviews yet.