No products in the cart.
Tronic Waterproof 3 Gang 2 Way Switch
Sh 25,488
The waterproof range of switches from Tronic offers the greatest defense against the elements, including dust, water, humidity, and more. Specifications: Colour: Grey Amps: 10A Voltage: AC 220 – 240V …
- Description
- Shipping
- Specifications
- Reviews (0)
- Questions & Answers
- Vendor Info
- More Products
- Product Enquiry
The waterproof range of switches from Tronic offers the greatest defense against the elements, including dust, water, humidity, and more. Specifications: Colour: Grey Amps: 10A Voltage: AC 220 – 240V Dimensions: Height 90mm x Width 90mm Material:Â PVC IP Rating: IP65 Warranty: 1 Year
| Maker | Tronic |
|---|---|
| Model | TR 3132-WP |
| Product Type | TR Range |
| Voltage | 240V |
| Current | 10A |
| Power Consumption | 2 W |
| IP Rating | Ip65 |
| Colour | Grey |
| Detection Range | 90M |
Be the first to review “Tronic Waterproof 3 Gang 2 Way Switch”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: TRONIC
- Vendor: TRONIC
- No ratings found yet!














Reviews
There are no reviews yet.