HomeShopPowerEVI PowerEVI Power EVIA100LFP-51.2R
EVI Power EVIA100LFP-51.2R
SKU:EVIA100LFP-51.2R
Brand:EVI Power
In Stock
Sh 3,504,600
51.2V Rack Mountable 100Ah (5.12kWh) LiFePO4 battery module with build-in BMS, 7000 cycle times at 80% DOD , (includes brackets for stacking), 5 years warranty
Wishlist
Add to Compare
Category:EVI PowerTag:EVI Power Brand: EVI Power
NTX
NTX
Share:
Report Abuse
  • Description
  • Shipping
  • Specifications
  • Reviews (0)
  • Questions & Answers
  • Vendor Info
  • More Products
  • Product Enquiry
Maker
EVI Power
Model
EVIA100LFP-51.2R
Input Voltage
2V