No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 258 mm x 290 mm |
| Thickness | 8.0 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matt |
| Colour | Beige |
| SQM per Box | 1.0 |
| Tiles per Box | 18 |
| Application | Indoor Floor |
| PEI Rating | 3 Medium |
| Tile Style | Natural Look |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superbond |
| Recommended Grout Colour | Oatmeal |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 1 |
Be the first to review “CTM X – Hexa Murray Nude Porcelain Floor Tile – 258 x 290 mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!

























Reviews
There are no reviews yet.