No products in the cart.
CTM Kilimanjaro Edge Tshukudu Grey Rectified Matt Porcelain Floor Tile – 420 x 650mm
Sh 68,850
Report Abuse| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 420 mm x 650 mm |
| Thickness | 7.0 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matt |
| Colour | Grey |
| SQM per Box | 2.182 |
| Tiles per Box | 8 |
| Application | Indoor Floor, Indoor Floor & Wall |
| PEI Rating | 4 Low |
| Tile Style | Stone Look |
| Tile Size | Plank |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bedrooms, all living areas, passages, offices, waiting rooms, boutiques – Do not fit in wet or outdoor areas |
| Recommended Adhesive | Kilimanjaro |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 6 |
Be the first to review “CTM Kilimanjaro Edge Tshukudu Grey Rectified Matt Porcelain Floor Tile – 420 x 650mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!

























Reviews
There are no reviews yet.