No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Wall Tiles |
| Dimensions | 95 mm x 300 mm |
| Thickness | 8.0 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Natural Stone |
| Colour | Beige |
| SQM per Box | 0.942 |
| Tiles per Box | 33 |
| Application | Indoor Wall |
| PEI Rating | 3 |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Cladding |
| Suitable Rooms | Perfect for all indoor domestic applications – Kitchens, Lounges, Bathrooms and Bedrooms |
| Recommended Adhesive | Superbond |
| Recommended Grout Colour | Dove Grey |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 6 |
Be the first to review “CTM Mika Pecka Ceramic Wall Cladding – 95 x 300mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!

























Reviews
There are no reviews yet.