No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Wall Tiles |
| Dimensions | 265 mm x 800 mm |
| Thickness | 7.3 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy / Shiny |
| Colour | White |
| SQM per Box | 23322.0 |
| Tiles per Box | 11 |
| Application | Indoor & Outdoor Wall |
| PEI Rating | 1 |
| Tile Style | Pattern Look |
| Tile Size | Large |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Wall Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superior |
| Recommended Grout Colour | Beige |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 1 |
Be the first to review “CTM Echo Beige Feature Shiny Ceramic Wall Tile – 800 x 265mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!

























Reviews
There are no reviews yet.