No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 200 mm x 600 mm |
| Thickness | 8.0 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matt |
| Colour | Grey |
| SQM per Box | 2.042 |
| Tiles per Box | 17 |
| Application | Indoor Floor |
| PEI Rating | 3 High |
| Tile Style | Wood Look |
| Tile Size | Plank |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Flexigrip |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 5 – 6 mm |
| Tile Faces | 12 |
Be the first to review “CTM Origins Hartenberg Grey Matt Ceramic Floor Tile – 200 x 600mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!


























Reviews
There are no reviews yet.