No products in the cart.
CTM Kilimanjaro Edge Tshwane Wood Rectified Matt Porcelain Floor Tile – 300 x 1000mm
Sh 86,400
Report Abuse| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 300 mm x 1000 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matt |
| Colour | Beige |
| SQM per Box | 2.12 |
| Tiles per Box | 7 |
| Application | Indoor Floor, Indoor Floor & Wall |
| PEI Rating | 4 Medium |
| Tile Style | Wood Look |
| Tile Size | Plank |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bedrooms, all living areas, passages, offices, waiting rooms, boutiques – Do not fit in wet or outdoor areas |
| Recommended Adhesive | Kilimanjaro |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 9 |
Be the first to review “CTM Kilimanjaro Edge Tshwane Wood Rectified Matt Porcelain Floor Tile – 300 x 1000mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!



























Reviews
There are no reviews yet.