No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 230 mm x 1200 mm |
| Thickness | 9.0 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matt |
| Colour | Brown |
| SQM per Box | 1.382 |
| Tiles per Box | 5 |
| Application | Indoor Floor & Wall |
| PEI Rating | 4 Medium |
| Tile Style | Wood Look |
| Tile Size | Plank |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superbond |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 2 – 3 mm |
| Tile Faces | 18 |
Be the first to review “CTM Borneo Taupe Porcelain Floor Tile – 230 x 1200mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!





















Reviews
There are no reviews yet.