No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 450 mm x 450 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy / Shiny |
| Colour | Grey |
| SQM per Box | 1.422 |
| Tiles per Box | 7 |
| Application | Indoor Floor & Wall |
| PEI Rating | 3 High |
| Tile Style | Natural Look |
| Tile Size | Medium |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superior |
| Recommended Grout Colour | Light Grey |
| Tile Spacing | 5 – 6 mm |
| Tile Faces | 1 |
Be the first to review “CTM X – Logic Taupe Ceramic Floor Tile – 450 x 450mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!





























Reviews
There are no reviews yet.