No products in the cart.
CTM X – Theatre Marble EcoTec Rectified Shiny Hard Body Ceramic Floor Tile – 600 x 600mm
Sh 63,450
Report Abuse| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Floor Tiles |
| Dimensions | 600 mm x 600 mm |
| Thickness | 5.0 mm |
| Material | Hard Body (Red) |
| Finish | Glossy / Shiny |
| Colour | Grey |
| SQM per Box | 2.522 |
| Tiles per Box | 7 |
| Application | Indoor Floor |
| PEI Rating | 3 High |
| Tile Style | Marble Look |
| Tile Size | Large |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Superbond |
| Recommended Grout Colour | Cloud Grey |
| Tile Spacing | 3 – 5 mm |
| Tile Faces | 6 |
Be the first to review “CTM X – Theatre Marble EcoTec Rectified Shiny Hard Body Ceramic Floor Tile – 600 x 600mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!
























Reviews
There are no reviews yet.