No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Large Format |
| Dimensions | 600 mm x 1200 mm |
| Thickness | 8.0 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matt |
| Colour | Other |
| SQM per Box | 2.162 |
| Tiles per Box | 3 |
| Application | Indoor Floor |
| PEI Rating | 4 Low |
| Tile Style | Cement Look |
| Tile Size | Large |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Floor Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms, Covered Outside Areas |
| Recommended Adhesive | Superbond |
| Recommended Grout Colour | Cloud Grey |
| Tile Spacing | 5 – 6 mm |
| Tile Faces | 6 |
Be the first to review “CTM Prime Cement Bone EcoTec Matt Porcelain Floor Tile – 600 x 1200mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!




























Reviews
There are no reviews yet.