No products in the cart.
| Maker | CTM |
|---|---|
| model | CTM > Wall Tiles |
| Dimensions | 300 mm x 600 mm |
| Thickness | 7.8 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matt |
| Colour | Beige |
| SQM per Box | 2.522 |
| Tiles per Box | 14 |
| Application | Indoor Floor |
| Tile Style | Wood Look |
| Tile Size | Plank |
| Quality | A-Grade |
| Product Type | Wall Tiles |
| Suitable Rooms | Bathrooms, Kitchens, All Living Rooms |
| Recommended Adhesive | Flexigrip |
| Recommended Grout Colour | White |
| Tile Spacing | 3 – 5 mm |
| Tile Faces | 6 |
Be the first to review “CTM Tinique Wood Matt Ceramic Wall Tile – 300 x 600mm”
Loading...
Vendor Information
- Store Name: CTM
- Vendor: CTM
- No ratings found yet!




















Reviews
There are no reviews yet.